Sklep gdzie zdobyć ekwipunek kitesurfingowy

Kitesurfing to sport wodny, alternatywa dla surfingu, technicznie podobny do windsurfingu, jednak wyróżnia się drastycznie w sposobie oraz prowadzeniu deski. W Kitesurfingu deskę kite prowadzi się coś na wzór jak podczas pływania na falce, na krawędzi mocno ostrząc pod wiatr, w wind surfing, wind-surfingu natomiast deska prowadzona jest płasko po tafli wody.

Sport uprawiany jest na rzekach jak i na oceanach.

W okolicy Kitesurfing zazwyczaj można zobaczyć w pobliżu zachodnio pomorskim w okolich Szczecina, Wolina, Świnoujścia i Międzyzdroji oraz na zatoce Gdańskiej w okolicy Władysławowa, Jastarni czy Rewy.

Sprzęt Kitesurfing

Bar , najczęściej zbudowany ze stopów lekkich plastików lub węgla, w skłąd wchodzą czterech lub 5 ciu lineczek o długości rzędu kilkunastu metrów, taśmy Depowera, pomagającej w regulacji mocy kite następnie Chicken Loopa, pętla trzymająca bar kite do trapezu.

DESKA

Deski do kitesurfingu robione z aspiracją do kitesurfingu mają długość od 0,8 do 3 m.

TYPY DESEK DO KITESURFINGU

TT – deski kite umożliwiające pływanie w dowolnych kierunkach, gdzie przód i tył deski wyglądają podobnie

Deska Wave – deski stylem podobne do deseczki surfingowe, wyposarzone o STRAPY – paski zapewniające przyczepnośc deski z nogami surfera.

Przystosowane do świrowania po fali, rejsów oraz prób szybkości.

Deski do kitesurfingu pływają samodzielnie na wodzie, jednak podtapiają się pod ciężkością człowieka. Podczas żeglowania utrzymują się na powierzchni dzięki mocy ciągu kajta. Konkretny styl deski, szerokość i wyporność wybiera się do wysokości, stylu i budżetu kitesurfera.

Kite, służący za źródło mocy ciągnącej, zazwyczaj ma powierzchnię od 4 do 20 -(rozmiar naklejony jest zazwyczaj na zewnętrznej krawędzi latawca podany w m2).

Im większy lataiwec kite, tym większa jego moc. Profesjonalni sportowcy posiadają 3 latawce w wielu rozmiarach i używają ich w zróznicowanych warunkach pogodowych. Większy latawiec kite zazwyczaj kupują kitesurferzy cięższcy oraz gdy wiatr słabnie, latawic mniejszy – kite surferzy lżejsi, jak i również jeśli wiatr jest bardzo silny. Odpowiednie wybranie latawca pozwala zachować optymalne bezpieczeństwo.

Sklep ze sprzętem kitesurfingowym: Kitesurfingsklep.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *