Kurs BTC po transakcjach terminowych na giełdzie w Chicago

Jesteśmy uczestnikami historii. W niedzielę zostały uruchomione pierwsze transakcje terminowe na bitcoinach, które jak zapisują niektórzy, są w stanie całkiem odmienić los krypotowalut. Oto bitcoin zawitał legalnie na giełdę. Stał się głównym nurtem. Zainteresowanie pierwszego dnia okazało się tak ogromne, że dwa razy trzeba było zatrzymać obroty z powodu osiągnięcia limitów zmian cen.

Cboe Global Markets wprowadziła kontrakty terminowe na bitcoiny. Tym samym, ta zespół giełd z Chicago, stanie się pierwszą, która wprowadzi do obrotu bitcoinowe futuresy (rodzaj kontraktu). Również w grudniu z własną ofertą ruszy CMB Group, konkurent Cboe, a Nasdaq przygotowuje się do utworzenia bitcoinowych kontraktów terminowych w drugiej połowie 2018 roku.

Kurs bitcoina po kontraktach terminowych na giełdzie w Chicago

Produkt oferowany przez Cboe pozwoli inwestorom obstawiać zakłady nawiązujące do prognozowanej ceny bitcoina, która zostanie określana na podstawie notowań na giełdzie Gemini, stworzonej przez dwóch braci Winklevoss. Cały szereg uważa, że te futuresy otworzą dojście na obszerny udział w rynku wirtualnego pieniądza zarówno Wall Street, jak i inwestorów jednostkowych.

I tak się niejako stało. Cboe dwa razy zawiesiło dzisiaj z rana handel transakcjami bitcoina po przyroście o 10 proc., a potem o 20 proc. Przestoje trwały parę minut, co miało dać chwilę na opanowanie inwestorom.

Debiut kontraktów pchnął także cenę bitcoina. Z weekendowego dołka poszybowała ona w ciągu ostatnich godzin w górę o blisko 20 proc. Holger Zschaepitz, dziennikarz rynkowy „Die Welt”, spostrzega nawet, że wirtualny pieniądz może stać się nowym złotem dla pokolenia Y. W okresie gdy kalkulacja kryptowaluty wzrastała, tracił żółty kruszec oraz srebro.

Kontrakty terminowe na bitcoina

vCała historia bitcoina z amerykańską giełdą to jednak narodziny prawdziwej rewolucji. Prezes Cboe, Chris Concannon, już zasugerował, że na celowniku mogą się znaleźć kontrakty terminowe na inne kryptowaluty.

Inwestycja w BTC

Należałoby zaciekawić się inwestycją w kryptowaluty, w śród niejednej platform umożwliwaijacych inwestowanie, znalazła się jedna która przykuła naszą skupienie to Polska platforma BitBay. Naszym zdaniem profesjonalna i jednocześnie intuicyjna giełda ułatwiająca kupno i sprzedaż Bitcoin, ETH, BCH, Litecoin, Lisk oraz innych kryptowalut. Od utworzenia w roku 2014 do dnia dzisiejszego firma osiągneła międzynarodowy sukces wyłącznie z Polskim funduszem. Stwierdzamy, że Giełda kryptowalut BitBay jest znakomitą platformą aby rozpocząć przygodę z krypto walutami.

Giełda Bitcoin: Bit-Bay.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *